GÜNÜBİRLİK

EDİRNE TURU

 

Türkiye ile Yunanistan arasındaki Tekirdağ'ın kuzeyinde yer alan Edirne yıllar boyu Osmanlı başkenti, 18. yüzyılda ise Avrupa'nın en büyük yedi şehrinden biri olmuştur. 100 yıl kadar bir süre Osmanlı İmparatorluğunun başkenti olması buradaki tarihi ve mimari açıdan önemli yapıların sebebidir. Edirne, camileri, dini kompleksleri, köprüleri, eski pazar yerleri, kervansarayları ve saraylarıyla yaşayan bir müze kenttir.

           

Program:

Edirne'ye varıyoruz. İlk olarak Edirne Sarayı'nı geziyoruz. Sultan I. Murad tarafından yaptırılan ilk saraydan sonra, Sultan II. Murad döneminde Tunca'nın batısında, çok büyük bir alan üzerine 1450'de Edirne Sarayı'nın inşaatına başlandı. Sultan'ın 1451'de ölümünden sonra oğlu Fatih Sultan Mehmed tarafından yapı tamamlatıldı. Kalıntılar arasında, Cihannüma Kasrı, Kum Kasrı Hamamı, Babusseade, Matbahi Amire ve Adalet Kasrı'dır. 

Daha sonra Selimiye Camiyi geziyoruz. Edirne'nin en önemli eseri olan Mimar Sinan'ın ustalık dönemi eseri Selimiye Cami Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biridir. 1569-1575 yılları arasında II. Selim tarafından yaptırılmıştır. Taş işçiliği, çinileri ve kalem işleri bakımından eşsiz bir eserdir.Daha sonra sırasıyla kentin diğer önemli cami ve kiliseleri, hanları, köprüleri, Edirne müzesini geziyoruz.

     

Gezilecek yerler:

Edirne Sarayı, Edirne Müzesi, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi ,Türk İslam Eserleri Müzesi, Edirne Sarayı, Selimiye Camii, Üç Şerefeli Cami, Muradiye Cami, II. Beyazıt Cami ve Külliyesi , Eski Cami, Yıldırım Camii, Fatih Cami, Sokullu Külliyesi , Sweti George Kilisesi, Yahudi Havrası , Rüstem Paşa Kervansarayı, Ekmekçioğlu Ahmed Paşa Kervansarayı, Gazi Mihal Bey Köprüsü,  Şahabettin Paşa (Saraçhane) Köprüsü, Fatih Köprüsü, Bayezid Köprüsü, Saray (Kanuni) Köprüsü, Ahmed Paşa Köprüsü.

   

Fiyata dahil olan hizmetler:

Ulaşım, sabah ikramı, öğle yemeği, rehberlik.

    

Araç Hareket Yerleri:

 

TUR ÜCRETİ  KİŞİBAŞI: 000 TL  

 

NOT: 

-          TURLARIMIZ ASGARİ 10 KİŞİLİK GRUPLAR ŞEKLİNDE YAPILIR

-          YUKARDA BELİRTİLEN FİYAT 10 KİŞİLİK BİR GRUP BAZ ALINARAK VERİLMİŞTİR

-          İSTEĞE BAĞLI OLARAK ÖZEL TURLAR DÜZENLENİR.

 

Bu sayfa 5973 defa görüntülenmiştir.