GÜNÜBİRLİK

MUDURNU – ABANT TURU

 

Bolu Mudurnu İlçesi eski Türk evleri bakımından önemli bir özelliğe sahiptir. İlçede bulunan 165 adet ev ve 8 cami, çeşme ve hamam olmak üzere toplam 173 adet mimari değeri yüksek yapı nedeniyle "Kentsel Sit Alanı" ilan edilmiştir. Türk sivil mimarisinin en güzel örneklerinden biri ise "Armutçular Konağı" dır.

Mudurnu Evleri:

Kentsel Sit Alanı ilân edilen Mudurnu, eski Türk evleri bakımından önemli bir özelliğe sahiptir. Sivil mimari özellikleri açısından Göynük evlerine benzerlik gösteren ilçenin tarihi ve kültürünü yansıtan bu evler korumaya alınmıştır.

Program :

Mudurnu İlçe merkezine ulaşmamızın ardından kısa bir mola sonrası gezimize başlıyoruz. Gezimiz yürüyüş ağırlıklı olacaktır. Serbest gezi niteliğindeki yürüyüşümüz, rehberin Mudurnu evleri hakkındaki mimari ve tarihsel açıklamalarıyla şekillenir. Öğle yemeğinde, tipik Mudurnu konaklarından biri olan Yarışkaşı Konağı'nda, yöresel yemeklerin tadına bakıyoruz. Yemek sonrası kısa bir süre Mudurnu'da dolaştıktan sonra aracımızla Abant Göl'üne doğru yöneliyoruz. Kısa bir araç yolculuğundan sonra Abant Gölü kıyısına varmış oluyoruz. Göl çevresinde yaklaşık bir saatlik bir yürüyüş yaptıktan sonra aracımıza binip İstanbul'a hareket ediyoruz.

 

Gezilecek yerler:

Mudurnu evleri, Abant Gölü.

 

Fiyata dahil olan hizmetler:

Ulaşım, sabah ikramı, Öğle yemeği, rehberlik.

 

Araç Hareket Yerleri:

 

TUR ÜCRETİ  KİŞİBAŞI: 000 TL  

 

NOT: 

-          TURLARIMIZ ASGARİ 10 KİŞİLİK GRUPLAR ŞEKLİNDE YAPILIR

-          YUKARDA BELİRTİLEN FİYAT 10 KİŞİLİK BİR GRUP BAZ ALINARAK VERİLMİŞTİR

-          İSTEĞE BAĞLI OLARAK ÖZEL TURLAR DÜZENLENİR.

Bu sayfa 5786 defa görüntülenmiştir.